Pszichológia

A kereskedés pszichológiai játék. Meg kell magunkat ismerni, ez a kulcs a profitszerzéshez, a sikerhez. Ha már egyszer beleültünk a libikókába, ahol egyszer nyerünk és egyszer vesztünk, akkor meg kell tanulni, hogy mi különbözteti meg a jó kereskedést a bukótól. Naplót kell vezetni, jegyzetelni, blogot vezetni és beszélgetni a kereskedő barátainkkal. Ne legyünk magányos farkasok. Segítsük egymást, kérjünk bátran véleményt a tőlünk tapasztaltabbaktól. A hibás kereskedéseket nem kell szégyellni, ezekből lehet a legtöbbet tanulni. 

Rá fogsz jönni, hogy a piac egy tükör, ahol az összes kereskedő viselkedése tükröződik nap, mint nap. A kihívás az, hogyan tudunk a piachoz idomulni, ha egyáltalán tudunk.

A kereskedés olyan, mint a diéta. A szabályokat mindenki ismeri és megpróbálja betartani, de tartósan csak nagyon kevesen tudnak eredményeket elérni. Nick Diamond mondta ezt, és nagyon találó hasonlatnak tartom. Az igazán fegyelmezett kereskedők tudnak hosszú távon nyereségesek lenni. Nem a technika a legfontosabb, hanem, hogy fejben ott legyünk. 


A szabályokat mindenki ismeri:
  • Ne kockáztass sokat...
  • Ne kereskedj sokat...
  • Ne kereskedj korrekcióban (kivéve Rob Booker)...
  • Ne légy mohó, ha nyerésben vagy...
  • Nagy bukó után ne akarj azonnal visszavágni a piacnak...
  • Ha nagyobb időtávon nincs határozott irány, akkor ne kereskedj...

Ugye, hogy ismerősek?
Csak be kell őket tartani, mint a diétát :)
Sok sikert. Mi is próbálkozunk.

Így kellene uralnunk az érzelmeinket kereskedés közben: